Drömmer du om härliga skiddagar, snötäckta berg och avkopplande kvällar i de franska Alperna? En skidweekend till Tignes ger dig några dagar fyllda med riktigt bra skidåkning, smidiga resdagar och tid att njuta av både backarna och livet i byn. Nu har du chansen att vinna en skidweekend för två till Tignes med avresa i januari 2027.
Ni bor på Langley Hotel Tignes 2100, ett modernt hotell med härlig alpkänsla och bara 150 meter till närmaste lift. Efter en dag i backen kan ni njuta av goda middagar på Alpine Kitchen eller koppla av i hotellets spa med bastu, ångbastu och jacuzzi.
Tignes ligger på 2 100 meters höjd och erbjuder över 300 kilometer varierad skidåkning tillsammans med Val d’Isère.
Vad vinner du?
• Flyg tur och retur till Genève med valfri avresa i januari
• Transfer mellan flygplatsen och Tignes
• Boende för två personer på Langley Hotel Tignes 2100
• Frukost och middag på hotellet
• 2–3 dagars liftkort för hela skidområdet Tignes och Val d’Isère, beroende på avresedag.
Tävlingsvilkor:
Tävlingen pågår från 13 september till 4 oktober. Vinnaren dras slumpmässigt och presenteras den 5 oktober. Vinnaren kontaktas via Instagram från vårt officiella konto (@langleyhotels). Du behöver vara över 18 år för att delta.